Leczenie odleżyn w domu Pacjenta

Leczenie odleżyn jest trudnym procesem, ale przy obecnym zaawansowaniu dostępnych na rynku materiałów opatrunkowych może być przeprowadzone bardzo sprawnie. W ramach pakietu 5 wizyt pielęgniarskich w domu Pacjenta walczymy z odleżynami w następujących krokach:

Krok 1. Rozpoznanie 
Wykonujemy toaletę całego ciała Pacjenta i ocenę występujących odleżyn. Na podstawie analizy rodzaju rany, zakażenia, ilości wysięku i umiejscowienia rekomendujemy zastosowanie najwłaściwszego zestawu opatrunków. Korzystamy ze specjalistycznych opatrunków takich producentów jak ConvaTec, Smith&Nephew czy MÖLNLYCKE, które zapewniają znaczne przyspieszenie procesu gojenia rany m.in. poprzez zapewnienie wilgotnego środowiska, wchłanianie wysięków, działanie antybakteryjne, stymulowanie procesu naskórkowania i obkurczania rany. Po analizie przedstawiamy koszt opatrunków – po akceptacji, na kolejnej wizycie dostarczamy właściwy zestaw opatrunków.

Krok 2. Leczenie 
Od drugiej wizyty zakładamy i zmieniamy kolejne opatrunki, obserwując proces gojenia rany i wprowadzając ew. zmiany w założonym zestawie opatrunków. Odstęp czasu pomiędzy kolejnymi wizytami jest zależny od tego, czy rodzina Pacjenta jest w stanie częściowo uczestniczyć w procesie zmiany kolejnych opatrunków, czy w całości pozostanie to naszym zadaniem.

Krok 3. Zapobieganie
Najważniejszym zadaniem na przyszłość jest zapobieżenie powstawaniu kolejnych odleżyn. Dostarczamy naszym Pacjentom i ich rodzinom wiedzy jak uchronić się przed powstaniem odleżyn (toaleta przeciwodleżynowa, utrzymywanie właściwego stanu otoczenia Pacjenta, sposób ułożenia ciała). W przypadku konieczności doradzamy zakup odpowiednich elementów zestawów przeciwodleżynowych (materace, poduszki, krążki, kliny, wałki).

Pakiet opieki krótkoterminowej „Leczenie ran / pielęgnacja odleżyn” można zamówić:
– online na stronie: www.ann-med.pl/umow-wizyte
– telefonicznie: 737-744-857
– mailowo: zapisy@ann-med.pl

Cena pakietu to 200 zł + niezbędny koszt opatrunków.

Dodaj komentarz